Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років, яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту/ДІЯ). Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.
БУТИ ДОНОРОМ – ЦЕ БЛАГОРОДНО І КОРИСНО!
У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОНОРАМ
ХАРЧУВАННЯ ДОНОРА
Напередодні ввечері здачі крові донор не повинен вживати:
У день здачі крові вранці повністю виключити:
Навіть найменший шматочок сиру, кави з молоком або вершками, бутерброд з 5 грамами вершкового масло, знежирений йогурт, банан або одне яйце вплинуть на аналіз крові.
Вживання жирної або смаженої їжі перед кроводачи може привести до хільозу, а також сильно погіршити результати деяких аналізів.
Самий ідеальний сніданок — солодка каша на воді, солодкий чай, сушки, хліб з варенням.
ПРИВІЛЕЇ ДОНОРАМ
ШАНОВНІ ДОНОРИ БАНКУ КРОВІ ТА ПЛАЗМИ!
КНП ХОР «ОЦСК» має мережу відділень трансфузіології при лікувально-профілактичних закладах у м. Харкові та р-нах Харківської області, у яких, також можна стати донором.