ЗАГОТІВЛЯ ПЛАЗМИ МЕТОДОМ АВТОМАТИЧНОГО ПЛАЗМАФЕРЕЗУ
Використання високотехнологічних оперативних втручань в кардіохірургії, ортопедії та травматології, акушерстві і гінекології, нефрології збільшує потребу в компонентах крові.
З метою підвищення якості та раціонального використовування наявного донорського потенціалу, особлива увага приділяється заготівлі плазми методом автоматичного плазмаферезу і заготівлі тромбоцитів методом аферезу.
Застосування сучасних компонентів крові дозволяє досягти кращого клінічного ефекту при зменшеному об’ємі та кількості гемотрансфузій, зменшити аллосенсибілізацію реципієнта та знизити гемотрансфузійні ризики.
На відміну від звичайного взяття крові, плазмаферез передбачає одержання від донора тільки плазми, а власні клітини крові повертаються донору.
Заготівля плазми методом автоматичного плазмаферезу задовольняє вимоги:
Середня разова доза плазми при автоматичному плазмаферезі залежить від показників гематокриту донорів і їх антропометричних даних. Важливим фактором збереження достатніх об’ємів заготівлі є наявність постійного контингенту кадрових донорів плазми.
У разі потреби, або за власним бажанням (на випадок хвороби, або випадкової травми), громадянин, має можливість утримувати власні компоненти крові протягом кількох років, а при необхідності отримати їх у любому лікувальному закладі.
ЗАГОТІВЛЯ ТРОМБОЦИТІВ МЕТОДОМ АФЕРЕЗУ
Компонент донорської крові «Тромбоцити» залишається однією із складових високотехнологічної медичної допомоги.
Концентрат тромбоцитів — необхідний елемент для корекції тромбоцитопенії, в першу чергу в онкологічній та гематологічній практиці. Завдяки можливості трансфузій донорських тромбоцитів проводяться агрессивні види хіміо- і променевої терапії, можлива пересадка кісткового мозку.
Впровадження сучасного методу цитаферезу в ХОЦСК здійснюється на сепараторі AMICUS.