(095) 570-47-66 Анкета донора

Відділ заготівлі крові та її компонентів

Потапенко Аліна Юріївна

Завідувач відділу заготівлі крові та її компонентів

Відділ заготівлі крові та її компонентів (ВЗКК) в умовах централізації служби крові проводить переробку всієї заготовленої донорської крові та виготовлення її компонентів для забезпечення потреб населення регіону.

ВЗКК оснащений сучасним обладнанням відомих світових виробників медичного обладнання «Fenwal», «Fresenius Кabi», «Terumo». Використовуються засоби медичного призначення та комплектуючі системи європейської якості (Ravimed, Fresenius Кabi), WEGO. Процедури заготівлі крові та аферезу проходять в комфортній, з сучасним дизайном, донаційній залі.

Всі технологічні процеси виконуються з супроводом автоматизованої інформаційної комп’ютерної системи, яка забезпечує ідентифікацію кожної дози крові та виготовлених з неї компонентів за рахунок штрих-кодування, автоматичного друкування етикеток та супровідної документації, що забезпечує відстеження шляху продукції «від донора до реципієнта».

У ВЗКК працює досвідчений, кваліфікований персонал, який постійно підвищує свій професійний рівень. Відділ є базою для навчання медичних працівників за спеціальністю «Трансфузіологія» Медичного коледжу №1 та слухачів курсів спеціалізації, тематичного удосконалення, передатестаційних циклів з трансфузіології кафедри Анестезіології, інтенсивної терапії, трансфузіології та гематології Харківської медичної академії післядипломної освіти.