Тромбоцити, відновлені з дози крові
Назва: “Тромбоцити, відновлені з дози крові”
Основні властивості – компонент донорської крові, отриманий зі стандартної дози консервованої крові методом диференційованого центрифугування і який містить суспензію тромбоцитів у терапевтично ефективній формі.
Склад: Об’єм – (50±5) мл. Вміст тромбоцитів в одній дозі становить не менше 60х10.9 Залишкові лейкоцити менше 0,2х109 (метод збагачення тромбоцитами плазми); менше 0,05×109 (метод лейкотромбошару), pH 6,4-7,4 скоригований для 22ºС у кінці терміну зберігання.
Лікарська форма: Розчин.
Показання: виражена тромбоцитопенія із клінічно істотною кровотечею, що пояснюється дефіцитом тромбоцитів. Серйозна тромбоцитопенія немовлят будь-якої етиології.
Спосіб застосування і дози:
Вводити тромбоцити внутрішньовенно зі швидкістю 30-40 крапель за хвилину. При багаторазових трансфузіях з метою профілактики утворення антитромбоцитарних антитіл, необхідним є підбір сумісного донора за системою антигенів НLА та застосування антилейкоцитарних фільтрів. Терапевтична доза тромбоцитів для дорослої людини – (400×109), містить 6-8 еквівалентних доз. В педіатричній практиці доза компоненту визначається віком дитини та конкретною клінічною ситуацією. Тромбоцити необхідно вводити через фільтр 170-200мкм. Бажано застосування мікрофільтрів ПК 23-01 з діаметром пор 20-40 мкм.
Побічна дія: негемолітичні реакції на трансфузію, алоімунізація до антигенів системи НLА донора, передача вірусних агентів (ВІЛ 1/2, гепатитів), сифілісу, незважаючи на ретельний відбір донорів і використання процедур скринінгу; післятрансфузійна пурпура; пов’язане з переливанням гостре захворювання легень; захворювання “трансплантант – проти господаря” у реципієнтів зі зниженим імунітетом; передача інших патогенів, присутність яких не перевірялась за допомогою тестів або вони не були розпізнані.
Протипоказання:
Протипоказань для переливання компоненту немає.
Особливості до застосування:
Трансфузії компоненту проводяться за умови підбору пари «донор–реципієнт» за системою АВО і резус. Безпосередньо перед переливанням тромбоцитів лікар ретельно перевіряє маркування контейнера, його герметичність, звіряє ідентичність груп крові донора і реципієнта за системою АВО і резус. Біологічну пробу не проводять. RhD- негативним реципієнтам- жінкам репродуктивного віку (або молодшим) не повинні призначатися трансфузії тромбоцитів RhD- позитивних донорів.
Взаємодія з іншими препаратами:
Через ризик виникнення ушкодження тромбоцитів і збереження гемостатичної активності заборонено додавати в дозу концентрату тромбоцитів будь-які лікувальні препарати або розчини для вливання.
Умови зберігання та термін придатності: Умови зберігання передбачають постійне перемішування у автоматичному тромбоміксері при температурі 22°С ± 2°С до 5 діб. При відсутності тромбоміксера компонент зберігати в холодильнику при температурі від 4°С до 8°С протягом 24 годин з моменту заготівлі. Рекомендовано періодично струшувати тромбоцити до використання. Перед використанням компонент витримують при температурі 22,0±0,5°С протягом 1 години для зникнення агрегатів тромбоцитів.
Транспортування: Відповідна система транспортування повинна забезпечити гарантоване збереження повноцінності тромбоцитів як трансфузійного середовища. Під час транспортування дотримуватися температури 22°С ± 2 °С. Якщо не передбачається термінове використання компоненту, його розміщують для зберігання при рекомендованих умовах.
Пакування: в полімерних контейнерах по (50±5) мл.
Виробник: Комунальний заклад охорони здоров’я Харківський обласний центр служби крові, Україна.
Адреса:61051, м. Харків, вул. Клочківська, 366, тел. (057) 337-85-01, факс: 337-83-38,
e-mail: medhospk@list.ru
Експедиція КЗОЗ ХОЦСК працює цілодобово: тел.. 057(337-33-96), 057(337-84-95).
Нормативні посилання:
1. Наказ МОЗ України від 09.03.2010 №211 «Порядок контролю за дотриманням показників безпеки та якості донорської крові та її компонентів».
2. Наказ МОЗ України № 164 від 05.07.99 р.: «Інструкція з фракціонування донорської крові на її компоненти (плазма, еритроцити, тромбоцити, лейкоцити) та їх консервування», «Переливання компонентів та препаратів крові (інструкція), «Контроль стерильності крові, її компонентів, препаратів, консервованого кісткового мозку, плазмозамінюючих та консервуючих розчинів, умов їх заготівлі».
3. Наказ МОЗ України № 385 від 01.08.05р. «Про інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів».