Кому потрібна донорська кров

У кожного третього жителя планети протягом життя виникає потреба у донорській крові. Кому та у яких випадках найчастіше потрібна донорська кров?

Під час важких пологів.

Серйозні крововтрати є ризиком летального результату під час складних пологів. Наповнюючи банк крові, донори забезпечують надання екстреної допомоги породіллям та у деяких випадках новонародженим малюкам.

При важких травмах.

Донорська кров необхідна людям з травмами, наслідком яких є пошкодження кровоносних судин, що в свою чергу призводить до сильних кровотеч.

Постраждалі у катастрофах

Планова та своєчасна заготіввля донорської крові в Україні є  однією з гарантій національної безпеки. Адже, від неї часто залежить життя громадян під час будь-яких катастроф, зокрема дорожньо-транспортних аварій, авіакатастроф, тощо.

Пацієнти під час операцій.

Під час сильних кровотеч лікарням завжди потрібен певний запас крові. Непередбачені ситуації виникають, як під час ургентних випадків, так і під час проведення планових операцій. Іноді життя одного пацієнта, залежить від декількох літрів донорської крові.

Військовим при тяжких пораненнях.

Кожному солдату української армії, у разі отримання тяжких травм врятувати життя може саме переливання донорської крові. Військовий госпіталь тісно співпрацює з центром крові та разом з донорами рятує життя військових.

Онкохворі та хворі на гемофілію.

Нажаль, щорічно в світі виявляють все більше випадків онкозахворювань. Кровотечі, недокрів’я чи крововиливи – загрози, що нависають над хворими щоденно. Переливання донорської крові для онкохворих – частина терапії.

Для людей хворих на гемофілію (з порушеннями зсідання крові (коагуляції)). Кровотеча у хворих на гемофілію не швидша, ніж у звичайних людей, але триває довше. Отже навіть незначне поранення може призвести до втрати великого об’єму крові. Особливу небезпеку складають можливі внутрішні кровотечі. Під час кризових ситуацій донорська кров є незамінною для порятунку життів хворих.