Відео

Важливість донорства

Без запасів крові неможлива будь-яка операція, пологи чи лікування багатьох захворювань. Та хто замислюється над тим, звідки з’являються запаси крові? Які наслідки спричинить зупинка роботи служби крові?

Якщо нікому невідомі герої – донори – зникнуть, або центр служби крові припинить свою роботу, через кілька місяців всі запаси крові будуть вичерпані, а разом із цим перерветься чимало життів, які ще можна було врятувати.

Незважаючи на наявність пільг для донорів, кажуть, що діють не всі зних, тому реальна кількість добровільців, які здають кров, дуже мала: коли на 1000 чоловік у країні потрібно 40 донорів, ми маємо лише 18… Проте, якщо раз на рік хоча б половина студентів здаватиме кров, її запасів буде досить, щоб врятувати багато життів навіть у разі непередбачених трагедій: великих аварій або катаклізмів.

Чужої біди не буває, тому чи не буде кращим замислитись про важливість донорства раніше, ніж компоненти або препарати крові терміново знадобляться комусь із нас?

Харківський обласний центр служби крові

У 2014 році Харківський обласний центр служби крові святкуватиме 75-річчя.

У 2005 році в Харківській області, вперше в Україні, на регіональному рівні проведено централізацію служби крові. Це надало можливість забезпечити єдиний технологічний процес і високий рівень якості виробництва компонентів та препаратів крові. В закладі запроваджена політика якості.

Єдиний інформаційний простір служби крові: