Що повинен знати донор

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту). Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

БУТИ ДОНОРОМ – ЦЕ БЛАГОРОДНО І КОРИСНО!

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОНОРАМ

ХАРЧУВАННЯ ДОНОРА

Напередодні ввечері здачі крові донор не повинен вживати:

У день здачі крові вранці повністю виключити:

Навіть найменший шматочок сиру, кави з молоком або вершками, бутерброд з 5 грамами вершкового масло, знежирений йогурт, банан або одне яйце вплинуть на аналіз крові.
Вживання жирної або смаженої їжі перед кроводачи може привести до хілёзу, а також сильно погіршити результати деяких аналізів.
Самий ідеальний сніданок – солодка каша на воді, солодкий чай, сушки, хліб з варенням.

ПРИВІЛЕЇ ДОНОРАМ

ШАНОВНІ ДОНОРИ БАНКУ КРОВІ ТА ПЛАЗМИ!

ХОЦСК має мережу відділень трансфузіології при лікувально-профілактичних закладах у м. Харкові та р-нах Харківської області, у яких, також можна стати донором.

 

 

Чекаємо Вас за адресою: м.Харків, вул. Клочківська, 366

Прийом донорів з 8.00 до 15.00 щодня крім суботи та неділі

У літній час –  з 8.00 до 13.00 щодня крім суботи та неділі

Довідки і консультації – у відділенні комплектування донорських кадрів, тел.:337-85-86